رویدادهای عمومی

۱۹ بهمن روز نیروی هوایی ارتش


خلاصه :

پیشتازی در پیوستن به انقلاب و ثبت عکس تاریخی بیعت با امام؛ همچنان افتخار پایدار و درخشان در کارنامه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

سه روز پس از این اتفاق مهم در تاریخ کشورمان، انقلاب اسلامی به طور رسمی پیروز شد و به لطف خدا این نهضت از چله نخست عبور کرده است و در چله دوم هم به پیش می‌رود.
امروزه در دنیا چند کشور مولد تجهیزات هوایی هستند و جزو ابرقدرت‌های این موضوع به حساب می‌آیند یعنی ۵ تا ۶ کشور تولید کننده تجهیزات نیروی هوایی هستند و اگر این کشور‌ها را در نظر نگیریم ایران جزو ۱۰ کشور اول در دنیاست. یعنی ایران در حوزه نیروی هوایی در عرصه بین الملل جزو ۱۰ کشور اول و در منطقه هم در رتبه اول است.

یک روز تاریخی

در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ۱۹ بهمن، روز به خصوصی است؛ روز پیوستن افسران هوانیروز ارتش شاهنشاهی ایران به خیل عظیم مردم که تحت لوا و رهبری امامشان تیشه برداشته و ریشه شاهنشاهی دو هزار و پانصد ساله را کندند؛ آخرین بارقه‌های امید رژیم شاه افسران نیرو هوایی بود که ان‌ها هم نوزدهم بهمن ۱۳۵۷ آب پاکی را روی دست رژیم شاه ریختند.
مردم بدون هیچ وحشت، شاخه‌های گل نثار افسران و سربازان ارتشی می‌کردند؛ رادیو و تلویزیون خالی از کارمند بود و فقط عده معدودی اخبار انقلاب اسلامی را مخابره می‌کردند که آن‌ها هم در نهایت کف خیابان‌ها را به نشستن در استودیو‌های رادیویی و تلویزیونی ترجیح دادند.
شاید پیوستن نیروی هوایی یکی از شاه کلید‌های پیروزی قاطعانه‌ی انقلاب اسلامی در ایران بود. دیگر فرهنگ شاه و شاهنشاهی هیچ جایگاهی در هیچ جایی از کشور نداشت؛ تنها سه روز پس از این اتفاق مهم در تاریخ کشورمان، انقلاب اسلامی به طور رسمی به پیروزی رسید.
به گفته فرمانده نیروی هوایی ارتش؛ پیوستن کارکنان نیروی هوایی به امام راحل و قرار گرفتن در صفوف مردم باعث شد، موجب شکسته شدن کمر رژیم طاغوت و تسریع روند پیروزی انقلاب اسلامی شد.
امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده می‌گوید: پیوستن به صفوف انقلاب در آن شرایط بسیار دشوار قابل تقدیر است و ایثارگری بالایی را می‌طلبید، کارکنان نیروی هوایی از طاغوت کندند و به امام راحل پیوستند و در صف مردم قرار گرفتند.
پیوستن کارکنان نیروی هوایی به امام راحل و قرار گرفتن در صفوف مردم باعث شد، کمر رژیم طاغوت بشکند و پیروزی انقلاب اسلامی تسریع شود و یادگاری بسیار خوب و افتخار بزرگی را برای نیروی هوایی آفریدند.

از دل چنین همافرانی، بزرگانی پا به عرصه نهادند که در دوران هشت ساله دفاع مقدس جانانه ایستادند و اجازه تجاوز به اهریمنان ندادند.
خلبان شهید جواد فکوری، امیر شهید علی صولتی، امیر سرتیپ شهید فریدون ذوالفقاری، شهید سروان محمد نوژه، کمک خلبان شهید سید عبدالله بشیری موسوی، شهید سرتیپ عباس بابایی و بسیاری دیگر از شهدای نیروی هوایی نشان دادند که این نیرو دین خود را به بهترین شکل ممکن به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ادا کرده است.
این بزرگان با جان فشانی‌های خود یک وجب خاک پاک کشورمان را به دشمن ندادند و برای احقاق حقوق حقه ملت ایران با هیچ دشمنی پای میز مذاکره ننشستند.
شهید خلعتبری هم یکی از خلبانان شجاع نیروی هوایی ارتش بود. یک جمله بسیار معروفی دارد که اگر خاک کشور من به پوتین دشمن بچسبد، حاضر هستم با خون خود آن را بشورم. این نشان دهنده تعهد و ایمان به کشور در این شهید است. شهید خلعتبری تبحر زیادی در زدن کشتی‌ها داشت. با موشک مَوریک کار می‌کرد که اصطلاحا به او حسین مَوریک می‌گفتند. این یک موشک هوا به سطح است. ۷ آذر که کارکنان نیروی دریایی درگیر شدند، ما هم نقش پشتیبان را داشتیم، ناوچه‌های عراق مورد اصابت مَوریک قرار گرفت و از بین رفت. شهید خلعتبری و شهید دوران هر دو در این عملیات نقش موثری داشتند. حسین خلعتبری مثل مولای ایشان امام حسین (ع) سر از بدنش جدا به شهادت رسیدند. تنه و سر در دو جای مختلف افتادند. آری این‌ها ستارگان هدایت هستند و با این‌ها می‌شود راه را پیدا کرد " و بالنجم هم یهتدون".
۱۹ بهمن روز نیروی هوایی ارتش را به همه ملت ایران و همه ارتشیان و همه ارکان نیرو‌های مسلح تبریک می‌گوییم.

 

پیارسال
روز نیروی هوایی و سالروز شهاد شهید بابایی گرامی باد

برای ویرایش باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

برای درج پاسخ باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

برای درج دیدگاه باید ابتدا به عنوان کاربر به سایت وارد شده باشید.

دختران